اهمیت وجود درختانReviewed by Samim-write on Jun 27Rating: 4.5اهمیت وجود درختانامروز میخوایم درباره اهمیت درختان مقاله ای را در خدمت شما دوستان قرار دهیم تا بدانید که این نعمت بزرگ الهی چقدر برای ما سودمند است و باید چقدر در مراقبت از آن تلاش کنیم پس با ما همراه باشید...
اهمیت درختان

اهمیت درختان

سلام در سایت صمیم دردانه ما محصولات و بذر ها و درختان زیادی را در اختیار شما دوستان قرار میدیم و مشاوره های ارزشمندی در باره ی خرید و نگهداری درختان در خدمت شما دوستان عزیز قرار میدهیم اما امروز میخوایم درباره اهمیت درختان مقاله ای را در خدمت شما دوستان قرار دهیم تا بدانید که این نعمت بزرگ الهی چقدر برای ما سودمند است و باید چقدر در مراقبت از آن تلاش کنیم پس با ما همراه باشید…

اهمیت درختان

درختان حیات کره ی زمین هستند به عنوان بزرگترین گیاهان در این سیاره، آنها اکسیژن را به ما می دهند، کربن را ذخیره می کنند، خاک را تثبیت می کنند و حیات وحش را تکمیل می کنند. آنها همچنین مواد را برای ابزار و پناهگاه و تغذیه ما ارائه می دهند.

نه تنها درختان برای زندگی و حیات ما ضروری هستند، بلکه به عنوان طولانی ترین گونه های زنده روی زمین، به ما ارتباط میان گذشته، حال و آینده را می دهند.

به همین منظور بسیار مهم است که ما از درختان جنگلی،درختان جنگلهای بارانی و درختان در مناطق شهری، مانند پارکها، در سراسر جهان محافظت کنیم زیرا نابودی آنها نابودی ما نیز محسوب میشود.

این روزها انسان آنقدر به اهمیت درختان پی برده است که بخاطر کمک محافظت از درختان حیاتی در پارک های سلطنتی لندن، شما میتوانید در بخش شهربازی شهر هر بازی را که دوست دارید بازی کنید و جایزه دریافتی خود را به این پارک به منظور رسیدگی به درختان پارک اهدا کنید با این کار هم از بازی کردن لذت خواهید برد و هم از کمک به حیات درختان!

اهمیت درختان در نفع سلامت انسان ها

این روز ها با پیشرفت علم و به وجود آمدن این همه ماشین آلات و کارخانه جات و غیره و غیره دیگر کسی بجز درختان به فکر سلامتی انسان ها و پاکیزه بودن هوا نیست برگ های درختان به عنوان یک فیلتر فیزیکی عمل می کنند،آن ها گرد و غبار را جذب می کنند و همچنین آلاینده های بوجود آمده از ماشین آلات و کارخانجات را از هوا جذب می کنند.

هر درخت متوسط به تنهایی هر سال حدود 1.7 کیلوگرم از آلاینده ها و گرد و غبار هوا را جذب میکند.

همچنین از درختان میتوانید به عنوان سایه بان در برابر تابش اشعه های خورشید و همچنین کاهش نویز استفاده کنید.

اهمیت درختان از لحاظ دارویی

همه ی ما از خواص دارویی درختان و گیاهان با خبر هستیم و شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که برای علل های خاص مثل فشار خون یا قند یا حتی لاغری از دمنوش های گیاهی مختلف استفاده میکنید.

بیش از 20 گونه از درختان بریتانیایی و درختچه ها دارای خواص دارویی می باشند. برای مثال، روغن از پوست توس، خواص ضد عفونی کننده دارد. درختان از زمان های بسیار دور با انسان بوده اند و حتی قبل از وجود این همه دارو های شیمیایی در درمان تمام بیماری ها به انسان ها کمک بسیاری میکردند به طور مثال در زیر چند نمونه را برای شما معرفی میکنم.

پوست و برگ درخت توس

 1. بعنوان کمپرس برای از بین بردن لکه های پوستی و بیماریهای پوستی استفاده می شود.
 2. ناراحتی های مثانه و ورم آنرا ازبین می برد.
 3. بهترین داروی نقرس است .
 4. تصفیه کننده خون است .
 5. تب بر است .
 6. عرق آور می باشد .داروی مفیدی برای گریپ و سرمخوردگی است .
 7. دستگاه هاضمه را تقویت می کند و برای هضم غذا مفید می باشد.
 8. سرگیجه و سردرد را برطرف می کند.
 9. دردهای رماتیسم و نقرس رار فع می کند .

یا بطور مثال درخت آیلان

 1. درمان سرفه
 2. درمان بواسیر
 3. درمان اسهال خونی

و مثال های بسیار زیادی را میتوان در این مورد بیان کرد.

به طوریکه حتی تحقیقات نشان می دهد که اگر شما چند دقیقه در محاصره درختان و فضای سبز باشید ، فشار خون شما کاهش می یابد، ضربان قلب شما کاهش می یابد و میزان استرس شما کاهش می یابد.

اهمیت درختان در محیط زیست

درختان وقتی که رشد می کنند، دی اکسید کربن را جذب می کنند و کربن موجود در هوا را در چوبشان ذخیره می کنند، و همچنین سرعت گرمایش جهانی را نیز کاهش می دهند.

درختان نقش بسزایی در کاهش سرعت باد را دارند و همچنین گرمای هوا را کاهش میدهند شاید بپرسید چطور اما این کار واقعا هر روزه انجام میگیرد و ما از آن بی خبر هستیم درختان در هنگام باران و شب ها که رطوبت هوا زیاد است آنرا در برگ هایشان  ذخیره میکنند و در ظهر و گرمای هوا رطوبت را با گرفتن گرما از دست میدهند و همین فرآیند باعث کاهش دمای هوا میشود. برآورد شده است که درختان می توانند دما را در یک شهر تا 7 درجه سانتیگراد کاهش دهند.

همچنین درختان در زمان بارندگی میتوانند در قسمت هایی که شیبشان زیاد است از سرعت حرکت آب بکاهند و همچنین هزاران لیتر آب را در خود نگه دارند و همین کار به جلوگیری از سیل و فرسایش خاک نیز کمک می کند و باعث میشود تا خاک همیشه مرطوب بماند و همین امر به میزان بودن دمای هوا نیز کمک بسیاری میکند.

اهمیت درختان در حیات وحش

اهمیت درختان

اهمیت درختان

درختان خانه و غذا را به جوامع شگفت انگیز پرندگان، حشرات و قارچ ها ارائه می دهند.حتی درختانی که قدمت بالاتری نسبت به بقیه درختان دارند تنه خود را پناهگاه حیوانات مختلف مانند  خفاش ها، سوسک های جنگل، جغجغه ها و غیره میکنند.

یک بلوط بالغ می تواند به اندازه 500 گونه مختلف را در خود جا بدهد.همچنین پارک ریچموند پارکی پر از درختان است، که یکی از دلایلی که به عنوان یک منبع طبیعی ملی و سایت علمی خاص مورد توجه قرار گرفته است وجود درختان زیاد با قدمت های چندین ساله و پر از گونه های مختلف حیوانی است که در تنه درختان آن زندگی میکنند.

درختان جوامع را تقویت می کند

درختان، شخصیت متمایز یک مکان را تقویت می کنند و غرور محلی را تشویق می کنند. جنگل شهری می تواند به عنوان یک منبع آموزشی مورد استفاده قرار گیرد و گروه ها را برای فعالیت هایی مانند پیاده روی و تماشای پرندگان به ارمغان بیاورد. درختان نیز برای کودکان بازی ارزشمند و حساس از ماجراجویی را به ارمغان می آورند.

درختان، اقتصاد را رشد می دهند

قطعا شما و دوستانتان ترجیه میدهید در محیطی سرسبز و هوای تازه و خنک به کارکردن مشغول باشید تا جایی که اثری از درخت در آن دیده نمیشود. تحقیقات نشان می دهد که متوسط ​​قیمت خانه هایی که در نزدیکی پارک ها ساخته شده اند یا خود دارای فضای سبزی هستند 5 تا 18 درصد بالاتر از خانه هایی است که به دور از درختان و فضای سبز قرار دارند.پس اگر پارک ها و درختان درنزدیکی محل کار باشند، شرکت ها از یک نیروی کار سالم و شادتر بهره مند خواهند شد.

درختان از آینده محافظت می کنند

به زودی، برای اولین بار در تاریخ، تعداد افرادی که خانه هایشان در شهرها هستند، از افرادی که در حومه شهر زندگی می کنند فراتر می روند. پارک ها و درختان جزء حیاتی زندگی شهری خواهد بود. ما باید به آنها احترام بگذاریم و آنها را برای آینده حفظ کنیم.