فواید چای ترش

چای گیاه هیبیسکوس یک چای گیاهی است که با قرار دادن قسمت هایی از گیاه هیبیسکوس در آب جوش تهیه می شود. این گیاه دارای طعم ترش شبیه به زغال اخته است و می توان به صورت چای گرم یا سرد استفاده کرد.

چند صد گونه از گیاه هیبیسک وجود دارد که با توجه به موقعیت مکانی و آب و هوایی که در آن رشد می کنند متفاوت است اما Hibiscus sabdariffa بیشتر برای تهیه چای هیبیسکوس استفاده می شود.

تحقیقات انجام شده طیف وسیعی از مزایای سلامتی مرتبط با نوشیدن چای هیبیسک یا ترش را کشف کرده است ، که نشان می دهد ممکن است فشار خون را کاهش داده ، با باکتری ها مبارزه کرده و حتی به کاهش وزن نیز کمک کند.

چای Hibiscus یک چای گیاهی است که به عنوان یک تزریق از گلهای زرشکی و یا رنگی عمیق به رنگ قرمز از گل سرخ تهیه می شود. هم بصورت گرم و هم سرد مصرف می شود. این گیاه دارای طعم ترش ، زغال اخته ای است.

نوشیدنی گاهی اوقات به نام گل سرخ  یا روزلا (به زبان استرالیایی) نامیده می شود. ترشک در جامائیکا ، بلیز ، باربادوس ، گویانا ، دومینیکا ، و ترینیداد و توباگو. ترشک قرمز در کارائیب گسترده تر یا جامائیکا در ایالات متحده ، مکزیک و آمریکای مرکزی، همچنین در کشورهای آفریقای غربی مانند نیجریه به عنوان zobo یا بیساپ شناخته می شود.

 چای ترش سرشار از آنتی اکسیدان

فواید چای ترش ( چای ترش سرشار از آنتی اکسیدان )

فواید چای ترش ( چای ترش سرشار از آنتی اکسیدان )

آنتی اکسیدان ها مولکول هایی هستند که به مبارزه با ترکیباتی بنام رادیکال های آزاد کمک می کنند که باعث آسیب به سلول های شما می شوند.

چای هیبیسکوس سرشار از آنتی اکسیدانهای قدرتمند است و بنابراین ممکن است به جلوگیری از آسیب و بیماری ناشی از ایجاد رادیکالهای آزاد کمک کند.

تنظیم فشار خون با چای ترش

یکی از برجسته ترین و شناخته شده ترین فواید چای هیبیسکوس این است که ممکن است فشار خون را کاهش دهد.

با گذشت زمان ، فشار خون بالا می تواند فشار بیشتری روی قلب ایجاد کند و باعث تضعیف آن شود. فشار خون بالا همچنین با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی همراه است .

مطالعات متعددی نشان داده اند که چای ترش ممکن است فشار خون سیستولیک و دیاستولیک را کاهش دهد.

در یک مطالعه ، روی 65 نفر مبتلا به فشار خون بالا ، چای هیبیسکوس یا ترش داده شد. بعد از گذشت شش هفته ، افرادی که چای هیبیسکوس نوشیدند، در مقایسه با آنهایی که دارو مصرف میکردند کاهش قابل توجهی در فشار خون سیستولیک داشتند.

به طور مشابه ، یک بررسی از پنج مطالعه در سال 2015 نشان داد که چای ترش فشار خون سیستولیک و دیاستولیک را به ترتیب به طور متوسط ​​7.58 میلی متر جیوه و 3.53 میلی متر جیوه کاهش داد.

در حالی که این چای ممکن است روشی ایمن و طبیعی برای کاهش فشار خون باشد ، اما برای افرادی که از هیدروکلروتیازید استفاده می کنند ، توصیه نمی شود ، یک نوع ماده که برای درمان فشار خون بالا استفاده می شود ، زیرا ممکن است با دارو تداخل داشته باشد.

کاهش چربی خون

علاوه بر کاهش فشار خون ، برخی از تحقیقات نشان داده اند که چای هیبیسکوس ممکن است به کاهش چربی خون کمک کند ، که این یک عامل خطر دیگر برای بیماری های قلبی است.

در یک مطالعه ، روی 60 نفر مبتلا به دیابت چای ترش و چای سیاه داده شد. پس از گذشت یک ماه ، کسانی که چای هیبیسکوس را مصرف کرده اند ، کلسترول HDL آنها را به خوبی کاهش داده و کلسترول کل ، کلسترول LDL “بد” و تری گلیسیرید کاهش یافته بود.

یک مطالعه دیگر در مبتلایان به سندرم متابولیک نشان داد که مصرف 100 میلی گرم عصاره چای ترش روزانه با کاهش کلسترول تام و افزایش کلسترول HDL “خوب” همراه است.

با این حال ، مطالعات دیگر نتایج متضادی را در مورد تأثیر چای بر کلسترول خون به همراه آورده است.

سلامت کبد با چای ترش

چای ترش فواید زیادی دارد از تولید پروتئین گرفته تا ترشح صفرا تا از بین بردن چربی ، سلامت کبد شما برای سلامتی کلی شما ضروری است.

کاهش وزن

فواید چای ترش (کاهش وزن )

فواید چای ترش (کاهش وزن )

مطالعات متعددی نشان می دهد که چای هیبیسکوس ممکن است با کاهش وزن همراه باشد و از چاقی محافظت کند.

یک مطالعه بر روی 36 شرکت کننده که اضافه وزن داشتند نشان داد که پس از گذشت 12 هفته ، عصاره هیبیسکوس باعث کاهش وزن بدن ، چربی بدن ، شاخص توده بدنی  نسبت لگن به کمر شد.

جلوگیری از سرطان

Hibiscus از نظر پلی فنول ها بسیار زیاد است ، ترکیباتی هستند که نشان داده شده دارای خواص ضد سرطان قدرتمند هستند.

مبارزه با باکتری ها

باکتری ها میکروارگانیسم های تک سلولی هستند که می توانند باعث عفونت های مختلفی شوند ، از برونشیت گرفته تا ذات الریه تا عفونت ادراری.

علاوه بر داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد سرطانی ، برخی از آزمایشات در این زمینه نشان داد که هیی بیسکوس می تواند به مبارزه با عفونت های باکتریایی کمک کند.

طعم دهنده


گذشته از تعدد فواید احتمالی سلامتی ، چای ترش خوشمزه و خوش عطر بوده و تهیه آن در خانه آسان است.
گل های خشک شده از جنس هیبریس را به یک قوری اضافه کرده و آب جوش را روی آنها بریزید. بگذارید پنج دقیقه بجوشد ، سپس صاف کنید ، در صورت تمایل آن را شیرین کنید و از نوشیدن آن لذت ببرید. چای هیبیسکوس را می توان گرم یا سرد مصرف کرد و طعم تارت مشابه با زغال اخته دارد. به همین دلیل ، غالباً با عسل شیرین می شود یا با فشار آب لیمو طعم دار می شود تا حالت ترش را متعادل کند.