فواید فلفل قرمز (چیلی)

از جمله فواید فلفل چیلی باعث بهبود سلامت گوارش و متابولیسم بدن می شود ، میگرن را کاهش می دهد ، ممکن است خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد ، با عفونت های قارچی مبارزه میکند ، با سرماخوردگی و آنفولانزا مبارزه کند ، باعث تسکین درد مفاصل میشود ، مبارزه با التهاب ، حمایت از سلامت قلب و عروق ، و حتی ممکن است عملکردهای شناختی را بهبود بخشد ، رشد سلول های قرمز خون را تقویت می کند ، سلامت چشم را بهبود می بخشد و موها و پوست شما را سالم و سالم نگه می دارد.

فلفل های چیلی به دلیل توانایی خود در بهبود طعم هر وعده غذایی با طعم داغشان محبوب هستند. با این حال ، فلفل های چیلی بیش از کمی گرما هستند.فلفل های چیلی عمدتاً به عنوان ادویه استفاده می شوند و می توان آنرا بصورت پخته یا پودر و خشک و استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: پودر سیر و خواص آن

گوارش و متابولیسم را بهبود می بخشد

فواید فلفل قرمز که باید بدانید (گوارش و متابولیسم را بهبود می بخشد)

فواید فلفل قرمز که باید بدانید (گوارش و متابولیسم را بهبود می بخشد)

یکی از بزرگترین فواید فلفل قرمز ، سهم آن در سلامت روده و کاهش وزن است. برخلاف تصور رایج ، فلفل های چیلی در واقع می توانند یک ضد تحریک کننده برای معده شما و یک راه عالی برای درمان زخم معده باشند.

ثانیا ، فلفل های فلفل قرمز به خصوص به شکل پودر آن سرشار از آنتی اکسیدان ها و ترکیبات دیگر هستند که می توانند سایر مشکلات گوارشی را تسکین دهند مانند معده هاین اراحت ، گاز روده ، اسهال و گرفتگی. فلفل ها می توانند در این مورد موثر باشند، زیرا آنها آب معده را تحریک کرده و در برابر اسیدیته دستگاه گوارش شما کار می کنند.

فلفل های چیلی می توانند متابولیسم شما را تسریع کنند. با سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن شوند ، و میزان سوختن چربی را بهبود می بخشید. به طور کلی تصور می شود که مصرف فلفل های چیلی به همراه سایر شیوه های رژیم می تواند باعث کاهش وزن شود.

میگرن را کاهش می دهد

کپسایسین (ماده‌ای شیمیایی از سرده کپسیکوم می‌باشد. این ماده در فلفل های تند پیدا شده و علت اصلی تند بودن آنهاست) موجود در فلفل های قرمز همچنین در درمان سردرد و میگرن پتانسیل نشان داده است. طبق مطالعه سالانه آکادمی آمریکایی علوم اعصاب در فیلادلفیا ، 18 بیمار مبتلا به تشخیص سردرد تحت درمان با کپسایسین داخل بینی قرار گرفتند.

در نتیجه ، 13 بیمار تسکین کامل داشتند. اکثر بیماران دیگر ، کمی تسکین را تجربه کرده اند و فقط یک بیمار در این شرایط هیچ تسکینی نداشته است. محققان دریافتند که کپسایسین عصب سه قلو را حساس می کند و CGRP را کاهش می دهد – هر دو مسئول ایجاد درد میگرنی هستند.

از جمله فواید فلفل : ممکن است خطرات سرطان را کاهش دهد


فلفل های چیلی همچنین یک داروی طبیعی بالقوه برای مبارزه با سرطان هستند. طبق اعلام انجمن تحقیقات سرطان آمریكا ، كپسایسین و آنتی اکسیدان های موجود در فلفل های چیلی می توانند سلولهای سرطانی را در لوسمی و سرطان پروستات از بین ببرند. این امر تا حد زیادی به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی فلفل های چیلی است.

به عنوان مثال ، در مورد سرطان پروستات ، کپسایسین با تحریک کاهش انواع اولیه سلولهای سرطانی ، رشد سلولهای سرطانی پروستات را کاهش می دهد. اثرات مشابهی را می توان در سرطان پستان ، لوزالمعده و مثانه مشاهده کرد.

با عفونتهای قارچی ، سرماخوردگی و آنفولانزا مبارزه می کند

رنگ قرمز مشخص این فلفل ها نشانگر آن است که سرشار از بتاکاروتن یا ویتامین است. ویتامین A برای حفظ دستگاه تنفسی ، روده و ادراری سالم مهم است. همچنین ، ویتامین A و ویتامین C موجود در فلفل های فلفل قرمز برای تقویت ایمنی شما در برابر عفونت ها و بیماری ها بسیار مهم هستند.

اگر از گرفتگی یا آلرژی رنج می برید ، اسپری بینی کپسایسین می تواند به تسکین شما کمک کند. علاوه بر این ، کپسایسین دارای تعدادی خاصیت ضد باکتریایی است که می تواند با عفونت های مزمن سینوس مقابله کند.

اگر از تب شدید رنج می برید ، فلفل های گرم چیلی نه تنها می توانند درد را تسکین دهند ، بلکه می توانند سیستم ایمنی بدن را نیز برای مقابله با ویروس تحریک کنند.

از فلفل های چیلی نیز می توان برای خواص ضد قارچ آنها استفاده کرد. به طور خاص ، می تواند پاتوژن های غذایی ، باکتری هایی مانند H. پیلوری را از بین ببرد و تعدادی از بیماری های التهابی روده را درمان کند.

موثر در کاهش درد مفاصل

فواید فلفل قرمز که باید بدانید (موثر در کاهش درد مفاصل)

فواید فلفل قرمز که باید بدانید (موثر در کاهش درد مفاصل)

فلفل قرمز علاوه بر اینکه منبع طبیعی تسکین درد برای سردرد و میگرن است ، می توان از  آن برای کاهش درد مفاصل استفاده کرد. در اصل ، شما می توانید  فلفل را روی پوست بمالید تا از وجود مواد شیمیایی کاسته شود. P شیمیایی ترکیب موجود برای انتقال پیام های درد به مغز است.

کپسایسین با گیرنده های درد پیوند می یابد و احساس سوزش ایجاد می کند که ممکن است با گذشت زمان باعث حساس شدن گیرنده های درد شما شود. در این روش ، کپسایسین به عنوان مسکن تسکین دهنده عمل می کند. به طور معمول می توان از آن برای درمان زونا ، درد مفاصل و نوروپاتی HIV استفاده کرد.

 

بیشتر بخوانید: فواید کدو تنبل و خواص دارویی آن

با التهاب مبارزه می کند

یکی دیگر از فواید فلفل قرمز این است که ماده P را مهار می کند ، که یک نوروپپتید است که وظیفه فرآیندهای التهابی را بر عهده دارد. به همین ترتیب ، تصور می شود که کپسایسین یک درمان بالقوه برای تعدادی از اختلالات عصبی حسی مانند درد ورم مفاصل ، نوروپاتی دیابتی و پسوریازیس است.

یک مطالعه حیوانی نشان داد حیواناتی که تحت درمان با ماده ای بوده اند که باعث ایجاد آرتروز التهابی می شود ، به خوبی به رژیم غذایی پر کپسایسین پاسخ دادند. به لطف رژیم غذایی ، حیوانات دچار تاخیر در پیشرفت آرتروز و کاهش چشمگیر التهاب در بدن خود شدند.