فوایدی که انگور برای سلامتی شما دارد و شما نمی دانید.Reviewed by مهدی بهادری on Jul 4Rating: 4.5فوایدی که انگور برای سلامتی شما دارد و شما نمی دانید.

فواید انگور

انگور در رنگ ها و اشکال مختلف تولید می شود. انگور قرمز، سبز و بنفش، انگور بدون دانه، ژله انگور، مربای انگور و آب انگور، کشمش و … وجود دارد. تا 8000 سال پیش مردم انگور را فقط در خاورمیانه کشت می کردند.

امروزه 72 میلیون تن انگور هر سال در سراسر جهان،صرف درست کردن شراب می شود. هر سال، 7.2 تریلیون گالن شراب تولید می شود. انگور نیز یک میوه محبوب است.

مواد مغذی موجود در انگور دارای مزایای زیادی برای سلامتی هستند. آنها با پیشگیری از سرطان ، بیماری های قلبی ، فشار خون بالا و یبوست باعث افزایش سلامتی شما می شود.

حقایق جالب درباره انگور

  • مواد مغذی موجود در انگور ممکن است در مقابل سرطان، مشکلات چشم، بیماری های قلبی عروقی و سایر شرایط سلامتی از محافظت کند.
  • رزوراترول یک عنصر کلیدی در انگور است که ممکن است منجر به سلامتی شود.
  • انگور منبع خوبی از فیبر، پتاسیم و طیف وسیعی از ویتامین ها و سایر مواد معدنی است.
  • انگور برای افراد مبتلا به دیابت مناسب است ، تا زمانی که در برنامه رژیم غذایی قرار گیرد.

فواید

  • انگور، و به ویژه انگور قرمز، شامل رزوراترول، ترکیب است که ممکن است مزایای بهداشتی مختلف.
  • رژیم غذایی غنی از میوه ها و سبزیجات با کاهش خطر بیماری های مختلف، از جمله بیماری های قلبی، دیابت، سرطان و چاقی مرتبط است .
  • انگور دیگر میوه ها و سبزیجات منبع خوبی از فیبر و آب است.
  • آنتی اکسیدان ها و سایر مواد مغذی در انگور ممکن است آنها را بسیار سالم نگه دارد، اگر چه تحقیقات بیشتری برای تأیید برخی از مزایای آن ضروری است.
فواید انگور

فواید انگور

انگور و سلامتی رابطه مستقیم دارند1) سرطان

انگور حاوی آنتی اکسیدان های قدرتمند شناخته شده به عنوان پلی فنل ها است. فکر می کنم خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارند.یکی از این ها رزوراترول است. این ماده در پوست انگور قرمز یافت می شود. مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که رزوراترول ممکن است قادر به کند شدن یا جلوگیری از رشد تومورها در لنف، کبد، معده، پستان، روده بزرگ، سرطان پوست و لوسمی باشد. رزوراترول نیز در شراب قرمز موجود است. مطالعات اندکی به ارتباط بین شراب قرمز و خطر ابتلا به سرطان در انسان پرداخته اند، اما نشان داده شده است که مصرف زیاد الکل بر پایه پایدار می تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد. یکی دیگر از ضد التهاب های طبیعی که در انگور اتفاق می افتد فوروونیوم کورستین است. دانشمندان پیشنهاد کرده اند که این نیز می تواند به جلوگیری یا کاهش رشد سرطان کمک کند.

سلامت قلب

مطالعات حیوانی نشان داده اند که کورستین و رسوراترول ممکن است خطر کاهش آترواسکلروز و باعث محافظت در برابر آسیب های ناشی از لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL)، یا “بد” کلسترول می شود.

این مطالعات اغلب از دوزهای این فلاونوئیدها استفاده می کنند که بسیار بالاتر از آنهایی است که معمولا توسط انسان مصرف می شود.

فکر می کنم پلی فنل ها در انگور، مانند رزوراترول، دارای آنتی اکسیدان، کاهش چربی خون و اقدامات ضد التهابی هستند که می توانند خطر بیماری قلبی عروقی (CVD) را کاهش دهند. آنها ممکن است با جلوگیری از تشکیل پلاکت و کاهش فشار خون و خطر ریتم قلب نامنظم به سلامتی شما کمک کنند.

انگور حاوی فیبر و پتاسیم است که هر دو از سلامت قلب حمایت می کنند. انجمن قلب آمریکا (AHA) توصیه می کند مصرف پتاسیم راافزایش دهند در حالی که کاهش مصرف سدیم برای بهبود فشار خون و سلامت قلب و عروق.