کنجد

کنجد یک گیاه گلدار است که Sesamum نیز نامیده می شود.  تعداد بیشماری از آنها در آفریقا و تعداد کمتری در هند مشاهده می شود. این گیاه در مناطق گرمسیری در سراسر جهان بصورت طبیعی و به دلیل دانه های خوراکی آن که در غلاف رشد می کنند ، کشت می شود. تولید جهانی در سال 2016  میلیون ها تن بود و تانزانیا ، میانمار ، هند و سودان به عنوان بزرگترین تولیدکننده کنجد در این سال بودند.

دانه کنجد یکی از قدیمی ترین محصولات  روغنی است که وجود آن به بیش از 3000 سال پیش بر میگردد. Sesamum دارای بسیاری از گونه های دیگر است که بیشتر آنها وحشی و بومی مناطق زیر صحرای آفریقا است. نوع كشت شده ،از هند سرچشمه گرفته است و در برابر خشكسالی مقاومت می كند و در صورت عدم موفقیت سایر محصولات نیز رشد می كند.

کنجد یکی از بالاترین میزان روغن در هر دانه را دارد. با طعم غنی و مغذی ، یک ماده رایج برای استفاده در غذاهای سراسر دنیا است. در عین حال مانند سایر آجیل ها و غذاها ، می تواند در بعضی از افراد واکنش های آلرژیک ایجاد کند.

خواص

کنجد و خواص آن (خواص)

کنجد و خواص آن (خواص)

دانه کنجد قدیمی ترین محصول  روغنی است که به بشریت شناخته شده است. جنس و گونه های زیادی دارد و بیشتر آنها وحشی هستند. بیشتر گونه های وحشی جنس Sesamum بومی کشورهای صحرای آفریقا است.

بقایای باستان شناسی نشان می دهد کنجد برای اولین بار در شبه قاره هند که قدمت آن 5500 سال پیش است ، اهلی شده است. بقایای کنجد حاصل از کاوش های باستان شناسی به تاریخ 3500-3050 قبل از میلاد مسیح است.

دانه های کنجد سفید

این دانه ها محبوب ترین هستند ، که برای نان ، سس کاری یا سس داغ استفاده می شود. آنها با طعم ملایمشان مشخص می شوند.


دانه های کنجد بدون برگ

خواص تغذیه ای آنها نسبت به دانه های سفید برتری دارد. از آنها می توان برای تهیه خمیر تاهینی یا کره استفاده کرد.

 

دانه کنجد

کنجد و خواص آن (دانه کنجد)

کنجد و خواص آن (دانه کنجد)

روغن حاصل از این دانه یکی از با ارزش ترین روغن موجود در بازار است. از آنها می توان برای تهیه غذاهای قابل پخت استفاده کرد. آنها به دلیل طعم و عطر خوبی که دارند مورد استقبال قرار میگیرند.

کنجد یک دانه بدون گلوتن است ، سرشار از: ویتامین ها (B1 ، B2 ، B3 ، B5 ، B6 ، B9 ، E ، K) ، مواد معدنی (کلسیم ، منیزیم ، فسفر ، سیسیلیوم ، آهن یا ید) ، فیبر ، آنتی اکسیدان ها ، سبزیجات پروتئین ها و چربی های سالم.

دانه های کنجد یک منبع فوق العاده از مس هستند

مس به عنوان یک ماده معدنی مهم به افرادی که دچار آرتریت روماتوئید هستند کمک میکنند.همچنین یک ضد التهاب و آنتی اکسیدان قوی است که علائم درد و تورم ناشی از بیماری ها را کاهش میدهد.100 گرم از دانه های کنجد تازه حدود 435 درصد از مصرف روزانه مس را تامین میکند.

دانه های کنجد مقدار زیادی از مواد معدنی را نیز دارد

آهن (182 درصد ) که در برابر کم خونی توصیه میشود،

منگنز (107 درصد ) که دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی است.

کلسیم (98 درصد ) که باعث تقویت استخوان ها میشود.

منیزیم ( 88 درصد ) که نه تنها از فعالیت ماهیچه های قلب حمایت میکند بلکه جذب کلسیم را افزایش میدهد.

روی ( 70 درصد ) که سیستم ایمنی را تحریک میکند و به کاهش شدن عفونت کمک میکند.

 دانه های کنجد سرشار از فیبر هستند

رژیم غذایی حاوی فیبر به کاهش سطح کلسترول کمک میکند تا مانع جذب چربی ها توسط روده شود.

کنجد از دیابت جلوگیری می کند

کنجد، دارای منیزیم و دیگر مواد مغذی است که با دیابت مبارزه می کنند. استفاده از روغن کنجد به عنوان تنها روغن خوراکی، در کاهش فشارخون و گلوکز پلاسما در افراد دیابتی حساس، موثر است.