معجزات تخم خرفهReviewed by بهزاد امجدی on May 21Rating: 5.0معجزات تخم خرفهمعجزات تخم خرفه، گیاه خرفه معجزه می‌کند، گیاه گوشتی، " گیاه خرفه" و یک دنیا خاصیت!، خرد كردن سنگ مثانه، تخم خرفه تصفیه کننده خون است .

گیاه خرفه معجزه می‌کند

یکی از متخصصین گیاهان دارویی گفت: گیاه خرفه معجزه سلامتی در تصفیه خون و ضد فشار خون است و ضروری است افرادی که از سبزی تازه استفاده می کنند حتما هفته یک بار از گیاه خرفه به صورت تازه نیز استفاده کنند.

دکتر سید ابوالفضل طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در مورد ویژگی ها و خواص دارویی گیاه خرفه افزود:

برگ این گیاه باعث تسکین تشنگی و عطش در ماه رمضان و کاهش درد نواحی مانند کبد، معده، سنگ کیسه صفرا، تورم، سوختگی، دندان و بهبود گزیدگی نیش حشرات می شود و مصرف جوشیده خرفه باعث بهبود اسهال، رفع حرارت بدن و درد سینه می شود.

وی بیان کرد: خرفه برای رای رفع سرفه مفید است و در طب سنتی نیز به عنوان یک ضد عفونی کننده شناخته می شود و می تواند التهابات مجاری ادرار را التیام بخشد و تب را از میان ببرد.

این متخصص گیاهان دارویی در مورد دیگر خواص این گیاه افزود:

این گیاه گوشتی دارای ویتامین C است و در تامین این ویتامین به ویژه در فصل زمستان و در مواجهه با سرما خوردگی مفید است که به صورت خودرو سبز می شود و آن چنان مفید است که توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان اکسیر جهانی شناخته می شود.

تخم خرفه

تخم خرفه

 

 

طاهری گفت: اگر سبک زندگی خود را طبق طب سنتی پیش ببریم بسیاری از بیماری ها را بدون استفاده از گیاهان شیمیایی می توان درمان کرد و از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه اسید چرب امگا 3 موجود در خرفه از مواد بسیار ارزشمند بوده که در کاهش کلسترول و فشار خون نقش عمده‌ای دارد، ادامه داد: زنان باردار نباید از گیاه خرفه استفاده کنند.


بیشتر بخوانید »»» فروش عمده گل بابونه


زیاده‌روی در مصرف خرفه و مصرف مداوم و طولانی آن نور چشم را کاهش داده و اشتها را نیز کم می‌کند.

رعایت رژیم غذایی مناسب و درست و استفاده از برخی دمنوش ها باعث کاهش بیماری دیابت می شود.

در این بین استفاده از گیاه خرفه در کاهش قند مواد غذایی موثر است و مصرف خرفه با مواد غذاهایی مانند قرمه سبزی و یا سبزی خوردن باعث بهبود بیماری دیابت می شود.

برگ های گیاه خرفه گوشتی و دانه هایش سیاه ریز است. زمان کاشت بذر خرفه، اردیبهشت ماه است و این گیاه که در درمان عطش نقش زیادی دارد، خود برای رشد مناسب نیاز به آب کافی دارد. گیاه خرفه حاوی امگا۳ و سرشار از مواد معدنی، کلسیم، پتاسیم و ویتامین است.

” گیاه خرفه” و یک دنیا خاصیت!

خرفه در استان فارس معمولاً كاشته می شود، ولی به طور وحشی نیز در مناطق شمالی ایران در اطراف رشت، لاهیجان، اطراف تهران، تفرش، اراك و سایر نواحی می روید.

تكثیر آن از طریق كاشت بذر آن صورت می گیرد و بذر آن را به طور مستقیم در مزرعه اصلی در ماه های اردیبهشت تا تیرماه می كارند. خاك مزرعه باید غنی باشد و چون احتیاج به آب زیاد دارد آبیاری آن باید مرتباً صورت گیرد.

خرفه از نظر طبیعت طبق نظر حكمای طب سنتی خیلی سرد و تر و دارای نیروی قابضه است و مدر است و معتقدند كه برگ و ساقه آن مسكن صفرا است و آن را قمع می كند و حرارت خون و كبد و معده را تسكین می دهد و برای تسكین حدت تبهای گرم و صفراوی و تسكین عطش و كنترل ترشح ادرار در مورد بیماری دیابت و رفع سردرد های گرم مفید است.

تخم خرفه

تخم خرفه

 

خونریزی از هر عضوی را قطع می كند و همچنین در مواردی كه چرك از سینه آید قطع می كند و برای خرد كردن سنگ مثانه و ازدیاد ترشح بول مفید است، یعنی مدر است و برای سرفه و سوزش مجرای ادرار و مثانه و روده ها و بواسیر و همچنین تسكین حرارت رحم و سوزش و درد آن مفید است.

تخم آن ضد كرم كدو است و عصاره ساقه و برگ آن برای بیماری های كبد و بیماریهای كمی ویتامین c بسیار مفید است، البته كمتر از شاهی.

زیرا در خرفه تا حد 25 گرم در 100 گرم برگ ویتامینc دارد و به عنوان رژیم غذایی اشخاص مبتلا به اسكوروی تجویز می شود.مقدار خوراك از آب برگ ساقه آن 40 گرم كه با 8 گرم نبات یا شكر مخلوط كرده و خورده می شود.


بیشتر بخوانید »»» فروش عمده تخم بالنگو


اگر آن را پخته و با كمی پیاز و روغن سرخ كرده و بخورند برای قطع اسهال صفراوی و تقویت روده ها و تبهای گرم بسیار نافع است به خصوص در فصل های گرم سال و برای اشخاص گرم مزاج.

اگر برگ و ساقه آن را مانند سالاد و با سركه بخورند برای درد كلیه بسیار نافع است.جویدن برگ آن به مقدار كم، كندی دندان را رفع می كند (كه از خوردنمیوه ترش و یا علت دیگری ایجاد شده باشد)و زیاد جویدن آن كندی دندان ایجاد می كند.

از عصاره آن برای التهابهای گرم چشم با مالیدن در محل ملتهب استفاده می شود.

ضماد برگ و ساقه آن با روغن گل سرخ برای تسكین سردردهای گرم و ورمهای گرم نافع است و با آرد جو برای جرب نافع است.

ضماد برگ و ساقه آن به تنهایی برای تسكین حرارت اعضا و سوختگی آتش مفید است و اگر بر معده و كبد گذارند برای تسكین حرارت آنها مفید است و اگر با حنا تهیه شود و بر كف دست و پا گذارده شود برای حرارت و پیسی های دست و پا در صورت تكرار مفید خواهد بود.

تخم خرفه

تخم خرفه

 

ضماد ریشه آن برای زگیل قوی تر از ضماد گیاه است. اشتها را كاهش می دهد و اسراف در خوردن آن نور چشم را نقصان می دهد.

این قبیل افراد سرد مزاج اگر بخواهند بخورند باید با نعناع و كرفس باشد، مقدار خوراك از آب آن تا 100 گرم است.

خاصیت تخم خرفه مانند آب خرفه است و گرد برگ و ساقه خشك آن برای زخمهای دهان اطفال و زخمهای نظایر آن نافع است و گرد آن برای طحال و معده اشخاص سرد مزاج مضر است.

اگر بیست گرم برگ خشك آن را كوبیده با شكر و جلپ بخورند برای تبها و سرفه های گرم بسیار نافع است، مقدار خوراك گرد آن تا 20 گرم است. مشابه آن در اكثر موارد فوق اسفرزه است.


بیشتر بخوانید »»» فروش عمده زیره سبز


همچنین تخم خرفه قطع كننده خونریزی و چرك میباشد، گیاهی است یك ساله كه وحشی آن خزنده، با ساقه های خوابیده كمی قرمز و با برگهای دایره ای گوشتی كه دور گلهای كوچك زرد رنگ آن ظاهر می شوند.

نوع پرورشی آن با برگهای ضخیم گوشتی سرخ رنگ كه بلندی آن 40 ـ 10 سانتی متر است، برگهای آن گوشتی كلفت با كركهای كوتاه، تخم آن سیاه كوچك.

وحشی آن معمولا ً‌در مناطق معتدله دنیا همه جا و در نواحی سایه دار مرطوب در مزارع و بوستانها و حاشیه دریاچه ها می روید.

تخم خرفه تصفیه کننده خون است و درمان اختلالات و التهاب مجاری ادراری موثر است و ضد عفونی کننده است و سرشار از ویتامین C است.

 

منبع: گروه گرد آوری صمیم دردانه


سایر محصولات این سایت :

فواید برگ سنا

فروش عمده تخم تخم کتان

فروش عمده تخم شربتی

فروش عمده بارهنگ

مزایای خاکشیر – مزایای خاکشیر چیست؟

برای مشاهده تمام محصولات سایت به صفحه “ محصولات ما ” مراجعه کنید .

جهت مشاوره و خرید با شماره های زیر تماس بگیرید:

آدرس دفتر تهران : خیابان پانزده خرداد ، بازار نوروزخان ، سرای عزیزان ، پلاک شانزده

 تلفن تماس : 55636791