مزایای سلامتی جوانه های گل محمدی

گل محمدی یک گیاه چند ساله از خانواده رز و خانواده Rosaceae است که دارای گلهای قرمز و صورتی است. اکثر گونه ها بومی آسیا و بعضی از آنها بومی اروپا ، آمریکای شمالی و شمال غربی آفریقا هستند. گل رز با نام علمی Rosa damascena یک درختچه سرنوشت ساز است. گل محمدی مدت هاست که در ایران کشت می شود و بخش مصرف آن گلبرگ است.
گل قرمز و گل سوریه، بخشی از گل سرخ است. در اصفهان و کاشاناز آن گلاب گرفته و مقداریرا را تقطیر می کنند. این نوع گل سرخ دارای برگهایی است که از 7 و به ندرت 9 برگ دندانه تشکیل شده و به نظر می رسد نوعی ورید ثابت از Rosa gallica و Rosa canina است. برخی آن را به عنوان یک هیبرید ثابت از Rosa gallica و Rosa moschata ذکر کرده اند. گلبرگها به رنگ صورتی یا سفید مایل به رنگ صورتی هستند. گل ها از اوایل ماه مه تا اوایل ژوئیه شکوفه میدهند. و در هر منطقه زمان گلدهی بین 20-20 روز طول می کشد. گل حداکثر یک روز دوام می آورد و پس از آن گلبرگهای صورتی به رنگ سفید در می آیند و با وزش نسیم جزئی گلبرگ ها متورم و ریخته می شوند. نواحی زیر کشت گل محمدی اکثراً کوهپایه و آب و هوای خشک و نیمه خشک با تابستانهای معتدل و خشک و زمستانهای سرد است.

چگونه جوانه های گل محمدی تازه را ذخیره کنیم؟

جوانه های گل رز ارگانیک: همزمان با بهار و مه و ژوئن ، گل های محمدی با رایحه ای دلپذیر ، محیط را معطر می کنند. در این زمان ، کارگاههای مختلف سنتی و صنعتی ، با مواد تقطیر کننده ، گلها را در صبح زود تقطیر می کنند ، قبل از اینکه جوانه به طور کامل باز شود ، با بخار آب در دیگ ها چیده می شوند. روغنهای اساسی که در قسمت بالایی پارچه جمع شده اند از بین می روند و پس از کم آب شدن در داخل شیشه بسته ، آنها را دور از نور نگه می دارند و روغن ضروری را در یک ظرف احاطه شده توسط نمد تحویل می دهند. آب باقیمانده حاصل از تقطیر با عنوان “گلاب” برای مقاصد مختلف استفاده می شود.
از هر 2 کیلوگرم حدود 1 کیلو روغن اسانس حاصل می شود. روغن ضروری گل رز یکی از معروفترین رایحه هایی است که به عنوان عطر و سایر مواد آرایشی (خمیر دندان و پماد) به عنوان رایحه مورد استفاده قرار می گیرد . بیشتر روغن اسانس رزماری موجود در گلاب به عنوان تقویت کننده قلب و شربت مورد استفاده قرار می گیرد. ایران باستان از دیرباز به دلیل صنعت  شناخته شده بوده و مرکز عمده گیاهان گلاب و معطر بوده است. این هنر در قرن دهم توسط اعراب به اروپا داده شد و اسپانیا اولین کشور اروپایی بود که از آن استفاده کرد. عطر و گل رز ایران به دلیل شرایط جوی مناسب از کیفیت بالایی برخوردار است. زیرا در داخل کشور و به مقدار کم مصرف می شود. این گل شهرت جهانی دارد. بیشتر کشورهای عربی در خلیج فارس انواع مختلف عرق و گلاب را از ایران خریداری می کنند. گل سرخ سازی به طور سنتی در اکثر مراکز  و کارگاههای آموزشی در کشور تولید می شود و تولیدکنندگان معدودی با شیمی ترکیبات تولید شده آشنا هستند.

آیا می توانم از جوانه های گل محمدی تازه برای تهیه چای استفاده کنم؟

چای جوانه گل رز: طبیعت گل سرخ گرم و معتدل است. گل سرخ ها از نظر ویتامین C ، ویتامین E ، تانن ها ، پکتین ، سیترونولول ، گرانول ، استاروپرن و فنیل اتانول زیاد هستند. براساس اسناد به دست آمده ، ایرانیان اولین نفری بودند که تقطیر از گل رز یا گل محمدی بدست آوردند و سالانه 15000 تن گل رز سنگین تولید می کردند که در یک جشن مروارید در کاشان به نام گهواره گل سرخ برگزار می شود.
انواع گل سرخ: گل سرخ سنگین (درجه 1): گلابی حاوی حداقل 35 میلی گرم روغن ضروری در 100 میلی لیتر گل سرخ (درجه 2): گلاب حاوی 15 میلی گرم روغن ضروری در 100 میلی لیتر. 
گل سه گانه (سه گل): اگر تقطیر تازه ای را روی گلاب ریخته و دوباره آنرا تقطیر کنید ، گلاب سه گانه به دست می آید.
گلاب: اگر یکبار پس از گل سرخ آب به گلدان اضافه کنید ، گل رز حاصل از آن گلاب نامیده می شود.

فواید نوشیدن گلاب چیست؟

مزایای سلامتی جوانه های گل محمدی (فواید نوشیدن گلاب چیست؟)

مزایای سلامتی جوانه های گل محمدی (فواید نوشیدن گلاب چیست؟)

گلاب باعث می شود پوست شما سالم و شفاف به نظر برسد. گلاب اثرات ضد پیری دارد و استفاده مداوم آن باعث کاهش چین و چروک های پوست ، از بین رفتن لکه های تیره و روشن شدن منافذ باز پوست می شود. استفاده از گلاب به صورت خوراکی و همچنین بو ، باعث افزایش روحیه و کاهش اضطراب وکاهش افسردگی می شود. از این گیاه برای معالجه سرماخوردگی ، آنفولانزا ، گلودرد و سایر بیماریهای دستگاه تنفسی استفاده می شود. همچنین می تواند به عنوان شربت سرفه و برای درمان رفلاکس معده مورد استفاده قرار گیرد.

کاربردهای مختلفی از جوانه گل رز تازه صورتی

گلبرگهای گل رز صورتی خشک: گل رز یا محمدی نوعی گل رز است که در ایران بسیار مورد استفاده و کشت قرار می گیرد. این گل معطر در ساخت گلاب ، مربا ، رایحه ، پودر موجود در ادویه ها ، شیرینی سازی و غیره کاربرد دارد.
چای گلاب: چای گلاب یا دموی نوعی نوشیدنی فوق العاده و معطر با خواص نمونه و خاص برای کسانی که به نوشیدنی های گرم علاقه مند هستند. گلاب یا محمدی نوعی گل رز است که در ایران بسیار مورد استفاده قرار گرفته و پرورش می یابد. گلهای محمدی از نظر طبیعت گرم هستند و برای آرامش اعصاب بسیار عالی هستند. می توانید از این گلبرگهای دوست داشتنی و معطر چای تهیه کنید و یک نوشیدنی 100٪ شرقی و آرامش بخش تهیه کنید. این یک فنجان سلامتی است.
چای گل سرخ برای سم زدایی: مصرف منظم چای گل رز در درجه اول به سم زدایی و پاکسازی بدن کمک می کند. زیرا بر کبد و صفرا تأثیر می گذارد و باعث تمیز شدن آنها می شود. این نوشیدنی معطر  به کنترل وضعیت احتباس آب در بدن کمک می کند. البته نباید گفت که با یک گل بهار نمی شود. این بدان معنی است که با نوشیدن یک فنجان چای گل رز نمی توانید از این خواص بی نظیر لذت ببرید. شما باید این نوشیدنی را به طور مرتب مصرف کنید و دوره درمانی منظم را طی کنید.