سیب و فواید باور نکردنی آن برای سلامتیReviewed by مهدی بهادری on Jul 2Rating: 4.5سیب و فواید باور نکردنی آن برای سلامتیاین مقاله مشخصات تغذیه ای میوه سیب و مزایای آن برای سلامتی را فراهم می کند. همچنین در مورد خطرات احتمالی و اقدامات احتیاطی و برخی سوالاتی که اغلب پرسیده می شود، مورد بحث قرار می گیرد.

سیب و فواید آن

این مقاله مشخصات تغذیه ای میوه سیب و مزایای آن برای سلامتی را فراهم می کند. همچنین در مورد خطرات احتمالی و اقدامات احتیاطی و برخی سوالاتی که اغلب پرسیده می شود، مورد بحث قرار می گیرد.

فواید

مجموعه ای از مطالعات تحقیقاتی نشان می دهد که سیب ممکن است به خوبی یکی از غذاهای سالم برای شما در رژیم غذایی روزانه شما باشد. بیایید نگاهی به مطالعات و مزایای سیب برای سلامتی بیندازیم.

بهبود سلامت عصبی

مطالعه 2006 در مجله Experimental Biology و Medicine منتشر شده که کورستین (یکی از آنتی اکسیدان ها که در سیب فراوان است) یکی از دو ترکیبی است که به کاهش مرگ سلولی کمک می کند که باعث اکسیداسیون و التهاب نورون ها می شود.

مطالعه دیگری که در همین کنفرانس ارائه شد و در مجله بیماری آلزایمر منتشر شد، پیشنهاد کرد که مصرف آب سیب ممکن است  باعث تولید استیل کولین در مغز شود و موجب بهبود حافظه در افرادی که علائم آلزایمر دارند شود. 

لازم به ذکر است که هر دو مطالعات توسط کمک های نامحدود ارائه شده توسط انجمن اپل انجمن ایالات متحده و شورای تحقیقات و آموزش محصولات اپل تامین می شود.

جلوگیری از زوال عقل

یک مطالعه منتشر شده در مجله علوم غذایی در سال 2008 نشان داد که مصرف سیب ممکن است برای سلامت عصبی شما مفیدباشد.

محققان دریافتند که سیب ها در رژیم غذایی روزانه می تواند سلول های عصبی را در برابر فشار عصبی ناشی از استرس اکسیداتی محافظت کند و ممکن است نقش مهمی در کاهش اختلالات عصبی مثل بیماری آلزایمر داشته باشد .

کاهش خطر ابتلا به سکته مغزی

یک مطالعه شامل 9208 مرد و زن نشان داد که کسانی که سیب بیشتری را در طول یک دوره 28 ساله می خورند، کمترین میزان ابتلا به سکته مغزی را داشتند .

محققان نتیجه گرفتند که مصرف سیب با کاهش خطر سکته مغزی ترومبوتیک همراه است.

"<yoastmark

کاهش سطح کلسترول بد

گروهی از محققان دانشگاه ایالتی فلوریدا اعلام کردند که سیب “میوه معجزه” است.

آنها دریافتند که زنان مسن که هر روز سیب می خورند، پس از شش ماه ، 23 درصد کلسترول بد خون (LDL) و 4 درصد کلسترول خوب (HDL) داشتند .

کاهش خطر ابتلا به دیابت

سیب همچنین می تواند خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد. مطالعه ای که حاوی 187،382 نفر بود، دریافتند افرادی که سه بار در هفته سیب، انگور، کشمش، زغال اخته یا گلابی خوردند ، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کمتر از 7 درصد نسبت به افرادی که در معرض ابتلا به دیابت بودند، کاهش دادند.

چاقی

در یک مطالعه منتشر شده در مجله شیمی مواد غذایی در سال 2014، یک تیم از محققان چگونه ترکیبات فعال زیستی از هفت گونه مختلف،باکتری روده خوب تحت تاثیر قرار گرفتند.

محققان دریافتند که Granny Smiths در مقایسه با سایر ارقام سیب، بیشترین تاثیر را بر روی باکتری های روده دارد. آنها پیشنهاد می کنند که یافته های آنها می تواند منجر به استراتژی هایی شود که باعث جلوگیری از چاقی و اختلالات مرتبط با آن می شود.

و شما را سالم و به دور از بیماری ها قرار دهد.